A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

06.08.2020. Imieniny:

Sennik internetowy zawiera 8799 snów.

 

 

Sny prorocze

 

Sny prorocze podobnie jak sny odwrotne mają bardzo podobną konstrukcję. Sny prorocze przedstawiają w sposób dosłowny (czasem z elementami symbolicznymi) przyszłość jaka nas czeka.
 

Przykładem snu proroczego może być sen, w którym widzimy jakieś konkretne zdarzenie, które następnie powtarza się w rzeczywistości. Sny prorocze nie zawsze pokazują jakieś ważne wydarzenie czekające nas w życiu. Często taki sen niczym się nie wyróżnia i przedstawia jakiś małoznaczący epizod naszego życia. Uważa się, że tak popularne zjawisko deja vu (zjawisko polegające na przekonaniu, że wydarzenie lub sytuacje obserwowane po raz pierwszy już były widziane lub przeżywane) jest przypomnieniem sobie treści snu proroczego, który kiedyś nam się śnił, a o którym zapomnieliśmy.

 

Sny prorocze, a także sny odwrotne są chyba najbardziej problematycznymi snami z wszystkich snów. Główny problem polega na tym, że bardzo ciężko jest odróżnić czy mamy do czynienia ze snem proroczym, czy z jego przeciwieństwem ze snem odwrotnym. Pracę nad snami proroczymi i odwrotnymi dodatkowo komplikuje to, że niekiedy w tych snach występują pewne symbole.  

 

Przeczucie - co to właściwie takiego? Zostało udowodnione przez naukowców, że przeczucia to wynik działania naszej podświadomości. Często miewamy taki "błysk" i potrafimy przewidzieć, co się stanie, jeśli postąpimy tak, a nie inaczej.

 

Dlaczego? Skąd się biorą prorocze sny? A jak się mają do tego sny prorocze?

 

Przedstawiają, często w sposób dokładny, przyszłość jaka nas czeka. Czasem występują w nich znaki symboliczne. Sny nadają kontekst naszym uczuciom. Często człowiek nosi w sobie masę uczuć, jednakże w ciągu dnia jest zbyt zajęty, by je jakoś uporządkować. W nocy, kiedy odpoczywa, jest to możliwe. W nocy zdarza się nam kilka snów. Jednak, kiedy by się je wszystkie zapisało i przeanalizowało, wyszło by na to, że dotyczą jednej i tej samej sprawy. Ostatni sen danej nocy jest podsumowaniem całej sprawy i pozwala wyciągnąć wnioski z danego wydarzenia i podjąć decyzję.

 

Zobacz także: